Wetsvoorstel tijdelijke inkomensvoorziening oudere werklozen eenvoudiger

Het wetsvoorstel Tijdelijke Inkomensregeling Oudere Werklozen (IOW), dat bij de Tweede Kamer in behandeling is, wordt vereenvoudigd. Mensen die na hun zestigste werkloos raken in de periode tot 1 juli 2011 krijgen na afloop van hun WW-uitkering een IOW-uitkering op minimumniveau. In het oorspronkelijke wetsvoorstel zouden ook veel werknemers die tussen hun vijftigste en zestigste werkloos worden recht hebben op een IOW-uitkering. Deze mensen kunnen gebruik maken van de al bestaande inkomensvoorziening voor oudere werknemers (IOAW). Die biedt net als de IOW een uitkering op minimumniveau. De IOW is volgens het kabinet nodig omdat ouderen ondanks de aantrekkende economie moeilijk aan een baan komen. De regeling is tijdelijk omdat de verwachting is dat ouderen over een aantal jaren gemakkelijker aan een baan komen.
Het wetsvoorstel Tijdelijke Inkomensregeling Oudere Werklozen (IOW), dat bij de Tweede Kamer in behandeling is, wordt vereenvoudigd. Mensen die na hun zestigste werkloos raken in de periode tot 1 juli 2011 krijgen na afloop van hun WW-uitkering een IOW-uitkering op minimumniveau.
In het oorspronkelijke wetsvoorstel zouden ook veel werknemers die tussen hun vijftigste en zestigste werkloos worden recht hebben op een IOW-uitkering. Deze mensen kunnen gebruik maken van de al bestaande inkomensvoorziening voor oudere werknemers (IOAW). Die biedt net als de IOW een uitkering op minimumniveau. De IOW is volgens het kabinet nodig omdat ouderen ondanks de aantrekkende economie moeilijk aan een baan komen. De regeling is tijdelijk omdat de verwachting is dat ouderen over een aantal jaren gemakkelijker aan een baan komen.
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u