Verhaalschuld loonbelasting niet aftrekbaar in box 3

Voor het bepalen van de rendementsgrondslag van box 3 van de inkomstenbelasting wordt met schulden pas rekening gehouden wanneer zij gezamenlijk een bedrag van € 2.900 overschrijden. Belastingschulden blijven helemaal buiten beschouwing.

 

Volgens Hof Den Bosch is de schuld die een werknemer aan zijn werkgever heeft omdat de werkgever nageheven loonbelasting op de werknemer heeft verhaald een belastingschuld. Dat betekent dat die schuld niet in mindering komt op de rendementsgrondslag. De Hoge Raad onderschrijf het oordeel van het hof. De werknemer is belastingplichtige voor de loonbelasting die niet als eindheffing wordt nageheven, ook al wordt de belasting nageheven van de werkgever als inhoudingsplichtige. De inhoudingsplichtige kan de nageheven loonbelasting verhalen op de werknemer. Op die manier wordt hetzelfde resultaat bereikt als bij inhouding van de loonbelasting. De verhaalschuld moet daarom worden aangemerkt als een belastingschuld.

<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Voor het bepalen van de rendementsgrondslag van box 3 van de inkomstenbelasting wordt met schulden pas rekening gehouden wanneer zij gezamenlijk een bedrag van € 2.900 overschrijden. Belastingschulden blijven helemaal buiten beschouwing. </P>
<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&nbsp;</P>
<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Volgens Hof Den Bosch is de schuld die een werknemer aan zijn werkgever heeft omdat de werkgever nageheven loonbelasting op de werknemer heeft verhaald een belastingschuld. Dat betekent dat die schuld niet in mindering komt op de rendementsgrondslag. De Hoge Raad onderschrijf het oordeel van het hof. De werknemer is belastingplichtige voor de loonbelasting die niet als eindheffing wordt nageheven, ook al wordt de belasting nageheven van de werkgever als inhoudingsplichtige. De inhoudingsplichtige kan de nageheven loonbelasting verhalen op de werknemer. Op die manier wordt hetzelfde resultaat bereikt als bij inhouding van de loonbelasting. De verhaalschuld moet daarom worden aangemerkt als een belastingschuld.</P>
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u