
Voor personenauto’s die als taxi worden gebruikt kan onder voorwaarden de BPM, die bij registratie van de auto betaald is, worden teruggegeven. De taxi moet voor 90% worden gebruikt voor taxivervoer. Wat onder taxivervoer moet worden verstaan is geregeld in de Wet Personenvervoer 2000. Een van de voorwaarden is dat het vervoer moet geschieden tegen betaling. Een vergoeding voor de variabele kilometerkosten van de auto in de particuliere sfeer is geen taxivervoer.
De vennoten van een taxionderneming gingen met twee familieleden met een taxi op vakantie naar Spanje. Tijdens de vakantie reden zij
In cassatie oordeelde de Hoge Raad anders. Het vervoeren van personen tegen een zakelijke vergoeding sluit niet uit dat de auto in de privésfeer is gebruikt. Andere omstandigheden dan de betaling van een zakelijke vergoeding kunnen leiden tot de conclusie dat het vervoer niet in de uitoefening van de taxionderneming heeft plaatsgevonden. Hof Arnhem moet nu onderzoeken of het vervoer van personen in de particuliere of de bedrijfssfeer heeft plaatsgevonden.