Tweede Kamer neemt Belastingplan 2009 aan

De Tweede Kamer heeft met enkele aanpassingen het Belastingplan 2009 en de bijbehorende wetsvoorstellen Overige fiscale maatregelen 2009, Fiscale Onderhoudswet 2009 en de Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten aangenomen. De belangrijkste wijzigingen die de Kamer heeft aangebracht zijn de volgende: - er komt een nieuwe inkomensafhankelijke combinatiekorting; - het ouderschapsverlof wordt gunstiger; - de bestaande regelingen voor oudere auto’s worden beperkt; - er komt een aftrekbeperking in de vennootschapsbelasting voor stock appreciation rights. Inkomensafhankelijke combinatiekorting De combinatiekorting vervalt. De bestaande inkomensafhankelijke aanvullende combinatiekorting wordt daarom gewijzigd in inkomensafhankelijke combinatiekorting. De alleenstaande ouderkorting wordt met € 582 verlaagd in plaats van met € 840 zoals in het wetsvoorstel was opgenomen. Ouderschapsverlof Het Belastingplan 2009 bevat overgangsrecht in verband met de uitbreiding van het ouderschapsverlof van 13 naar 26 weken. De formulering van dat overgangsrecht heeft als onbedoeld gevolg, dat werknemers pas vanaf 1 maart 2009 van deze uitbreiding gebruik kunnen maken omdat tenminste twee maanden voor de ingangsdatum van het verlof een melding daarvan bij de werkgever gedaan moet worden. Die bepaling is aangepast, waardoor voor iedereen die vanaf 1 januari 2009 gebruik maakt van ouderschapsverlof een maximale verlofperiode van 26 weken geldt, ongeacht of de melding vóór of na 1 januari 2009 is gedaan. Klassiekers De bestaande vrijstelling motorrijtuigenbelasting voor voertuigen ouder dan 25 jaar wordt per 31 december 2011 bevroren. Dat betekent dat de regeling alleen blijft bestaan voor voertuigen die op die datum 25 jaar of ouder zijn. Voor de bijtelling en onttrekking voor privégebruik van de auto van de zaak geldt nu dat voor auto’s van 15 jaar en ouder wordt uitgegaan van de waarde in het economisch verkeer en niet van de catalogusprijs. Met ingang van 1 januari 2010 moet de auto 25 jaar of ouder zijn voor deze aangepaste grondslag. Stock appreciation rights Er komt in de vennootschapsbelasting een aftrekbeperking voor stock appreciation rights (SAR) die hoofdzakelijk zijn gekoppeld aan de waarde van beursgenoteerde aandelen of winstbewijzen. Deze aftrekbeperking geldt als een SAR is toegekend aan een werknemer met een jaarsalaris van meer dan € 500.000. Er is overgangsrecht voor SARs die zijn toegekend vóór 1 januari 2009, mits de belastingheffing bij de werknemer is afgerond vóór 1 januari 2010.
De Tweede Kamer heeft met enkele aanpassingen het Belastingplan 2009 en de bijbehorende wetsvoorstellen Overige fiscale maatregelen 2009, Fiscale Onderhoudswet 2009 en de Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten aangenomen.
De belangrijkste wijzigingen die de Kamer heeft aangebracht zijn de volgende:
  • er komt een nieuwe inkomensafhankelijke combinatiekorting;
  • het ouderschapsverlof wordt gunstiger;
  • de bestaande regelingen voor oudere auto’s worden beperkt;
  • er komt een aftrekbeperking in de vennootschapsbelasting voor stock appreciation rights.
Inkomensafhankelijke combinatiekorting
De combinatiekorting vervalt. De bestaande inkomensafhankelijke aanvullende combinatiekorting wordt daarom gewijzigd in inkomensafhankelijke combinatiekorting. De alleenstaande ouderkorting wordt met € 582 verlaagd in plaats van met € 840 zoals in het wetsvoorstel was opgenomen.
Ouderschapsverlof
Het Belastingplan 2009 bevat overgangsrecht in verband met de uitbreiding van het ouderschapsverlof van 13 naar 26 weken. De formulering van dat overgangsrecht heeft als onbedoeld gevolg, dat werknemers pas vanaf 1 maart 2009 van deze uitbreiding gebruik kunnen maken omdat tenminste twee maanden voor de ingangsdatum van het verlof een melding daarvan bij de werkgever gedaan moet worden. Die bepaling is aangepast, waardoor voor iedereen die vanaf 1 januari 2009 gebruik maakt van ouderschapsverlof een maximale verlofperiode van 26 weken geldt, ongeacht of de melding vóór of na 1 januari 2009 is gedaan.
Klassiekers
De bestaande vrijstelling motorrijtuigenbelasting voor voertuigen ouder dan 25 jaar wordt per 31 december 2011 bevroren. Dat betekent dat de regeling alleen blijft bestaan voor voertuigen die op die datum 25 jaar of ouder zijn.
Voor de bijtelling en onttrekking voor privégebruik van de auto van de zaak geldt nu dat voor auto’s van 15 jaar en ouder wordt uitgegaan van de waarde in het economisch verkeer en niet van de catalogusprijs. Met ingang van 1 januari 2010 moet de auto 25 jaar of ouder zijn voor deze aangepaste grondslag.

Stock appreciation rights
Er komt in de vennootschapsbelasting een aftrekbeperking voor stock appreciation rights (SAR) die hoofdzakelijk zijn gekoppeld aan de waarde van beursgenoteerde aandelen of winstbewijzen. Deze aftrekbeperking geldt als een SAR is toegekend aan een werknemer met een jaarsalaris van meer dan € 500.000. Er is overgangsrecht voor SARs die zijn toegekend vóór 1 januari 2009, mits de belastingheffing bij de werknemer is afgerond vóór 1 januari 2010.
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u