Tarieven griffierecht omhoog

Volgens plannen van het kabinet gaat het griffierecht per 1 januari 2014 omhoog. Voor zaken bij de kantonrechter en voor civiele zaken bij de rechtbank bedraagt de voorgenomen stijging 2%. Voor hoger beroep en cassatie gaan de tarieven sterker omhoog. Reden daarvoor is dat de tarieven op dit moment niet substantieel afwijken van de tarieven in eerste aanleg, ondanks de beduidend hogere kosten van behandeling in hoger beroep en cassatie. Voor handelszaken met een financieel belang van meer dan € 1 miljoen wordt het griffierecht voor rechtspersonen flink verhoogd. Gemiddeld stijgen de griffierechten met 15%.

De plannen van het kabinet zijn opgenomen in een wetsvoorstel dat binnenkort zal worden ingediend bij de Tweede Kamer. De tekst van het wetsvoorstel wordt dan bekend gemaakt.

<P>Volgens plannen van het kabinet gaat het griffierecht per 1 januari 2014 omhoog. Voor zaken bij de kantonrechter en voor civiele zaken bij de rechtbank bedraagt de voorgenomen stijging 2%. Voor hoger beroep en cassatie gaan de tarieven sterker omhoog. Reden daarvoor is dat de tarieven op dit moment niet substantieel afwijken van de tarieven in eerste aanleg, ondanks de beduidend hogere kosten van behandeling in hoger beroep en cassatie. Voor handelszaken met een financieel belang van meer dan € 1 miljoen wordt het griffierecht voor rechtspersonen flink verhoogd. Gemiddeld stijgen de griffierechten met 15%. </P>
<P>De plannen van het kabinet zijn opgenomen in een wetsvoorstel dat binnenkort zal worden ingediend bij de Tweede Kamer. De tekst van het wetsvoorstel wordt dan bekend gemaakt.</P>
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u