Parkeren op afgesloten terrein

De Uitvoeringsbeschikking Omzetbelasting wordt met ingang van 1 juli 2011 gewijzigd. Door deze wijziging kunnen gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen voor de omzetbelasting als ondernemer worden aangewezen wanneer zij parkeerterreinen, parkeergarages en parkeerdekken exploiteren die zijn afgesloten met bijvoorbeeld een slagboom of een hekwerk.
De wijziging van de regeling is een reactie op een recent arrest van de Hoge Raad. Volgens dat arrest kunnen publiekrechtelijke lichamen in dergelijke gevallen optreden als overheid. Bij het optreden als overheid is geen omzetbelasting verschuldigd. Vanwege mogelijke concurrentieverstoring vindt de staatssecretaris van Financiƫn dat ongewenst.

<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De Uitvoeringsbeschikking Omzetbelasting wordt met ingang van 1 juli 2011 gewijzigd. Door deze wijziging kunnen gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen voor de omzetbelasting als ondernemer worden aangewezen wanneer zij parkeerterreinen, parkeergarages en parkeerdekken exploiteren die zijn afgesloten met bijvoorbeeld een slagboom of een hekwerk. <BR>De wijziging van de regeling is een reactie op een recent arrest van de Hoge Raad. Volgens dat arrest kunnen publiekrechtelijke lichamen in dergelijke gevallen optreden als overheid. Bij het optreden als overheid is geen omzetbelasting verschuldigd. Vanwege mogelijke concurrentieverstoring vindt de staatssecretaris van Financiƫn dat ongewenst.</P>
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u