Overheidsvordering en doorwerkbonus

De minister van Financiën heeft in een brief aan de Eerste Kamer gevolg gegeven aan twee toezeggingen, die hij bij de parlementaire behandeling van fiscale voorstellen heeft gedaan.

Pilot automatische incasso belastingschulden
Tijdens de behandeling van het wetsvoorstel Versterking fiscale rechtshandhaving heeft de minister toegezegd de Eerste Kamer te informeren over de uitkomsten van de pilot inzake automatische incasso van belastingschulden. Deze pilot is in 2009 gestart met de invordering van kleine bedragen motorrijtuigenbelasting. De ervaringen gedurende het eerste halfjaar zijn positief. Gemiddeld treft 50% van de vorderingen doel. De burgers hebben begrip voor de maatregel.

Monitor doorwerkbonus
Tijdens de behandeling van het Belastingplan 2009 heeft de minister toegezegd dat het effect van de doorwerkbonus op de arbeidsparticipatie van ouderen zal worden onderzocht. Op dit moment zijn nog geen gegevens beschikbaar. Naar verwachting duurt het wel even voordat de doorwerkbonus effect heeft op de arbeidsparticipatie. Onduidelijk is de invloed van de financiële crisis op de arbeidsparticipatie van ouderen. De minister vindt aannemelijk dat de doorwerkbonus een extra stimulans biedt voor verhoogde arbeidsparticipatie van ouderen.

<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" >De minister van Financiën heeft in een brief aan de Eerste Kamer gevolg gegeven aan twee toezeggingen, die hij bij de parlementaire behandeling van fiscale voorstellen heeft gedaan. <BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break"></P>
<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" ><I style="mso-bidi-font-style: normal">Pilot automatische incasso belastingschulden</I> <BR>Tijdens de behandeling van het wetsvoorstel Versterking fiscale rechtshandhaving heeft de minister toegezegd de Eerste Kamer te informeren over de uitkomsten van de pilot inzake automatische incasso van belastingschulden. Deze pilot is in 2009 gestart met de invordering van kleine bedragen motorrijtuigenbelasting. De ervaringen gedurende het eerste halfjaar zijn positief. Gemiddeld treft 50% van de vorderingen doel. De burgers hebben begrip voor de maatregel. <BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break"></P>
<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" ><I style="mso-bidi-font-style: normal">Monitor doorwerkbonus</I> <BR>Tijdens de behandeling van het Belastingplan 2009 heeft de minister toegezegd dat het effect van de doorwerkbonus op de arbeidsparticipatie van ouderen zal worden onderzocht. Op dit moment zijn nog geen gegevens beschikbaar. Naar verwachting duurt het wel even voordat de doorwerkbonus effect heeft op de arbeidsparticipatie. Onduidelijk is de invloed van de financiële crisis op de arbeidsparticipatie van ouderen. De minister vindt aannemelijk dat de doorwerkbonus een extra stimulans biedt voor verhoogde arbeidsparticipatie van ouderen.</P>
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u