
Een directeur-grootaandeelhouder is niet verplicht verzekerd voor de werknemersverzekeringen indien hij een meerderheid van de aandelen en dus van de zeggenschap bezit. Doorslaggevend is of hij tegen zijn wil kan worden ontslagen. Kan iemand niet tegen zijn wil ontslagen worden, dan ontbreekt de voor een dienstbetrekking vereiste gezagsverhouding. Minderheidsaandeelhouders hebben in principe onvoldoende zeggenschap om geen gezagsverhouding aanwezig te achten en zijn dus verplicht verzekerd. Er geldt een uitzondering voor de situatie waarin het aandelenbezit gelijk over alle bestuurders is verdeeld en zij een gelijkwaardig economisch belang in de vennootschap hebben.
Volgens de Centrale Raad van Beroep deed deze situatie zich niet voor bij een BV met vier bestuurders die allemaal via een management-BV directeur waren. Alle management-BV’s hadden 10% van de aandelen. Een stichting hield de overige 60% van de aandelen. Deze aandelen waren gecertificeerd. De vier aandeelhouders hadden ieder een gelijk deel van de certificaten en zij vormden het bestuur van de stichting. Op grond van de statuten van de stichting konden ieder één stem uitbrengen.
Volgens de Centrale Raad van Beroep gaat het om een uitzondering op de hoofdregel en moeten uitzonderingen altijd beperkt worden uitgelegd.