
Voor het geven van gelegenheid tot sportbeoefening geldt het lage tarief van de omzetbelasting. De Hoge Raad heeft in een arrest uit 2007 over de Nijmeegse Vierdaagse geoordeeld dat het begrip "het geven van gelegenheid tot sportbeoefening" moet worden uitgelegd als het in de btw-richtlijn opgenomen begrip "het recht gebruik te maken van sportaccommodaties".
Onder verwijzing naar dat arrest heeft Hof Leeuwarden in 2010 geoordeeld dat het door een zeilschool gegeven zeil- en surfonderricht onder het lage tarief viel. Bepalend daarvoor vond het hof dat de accommodatie op de wal en het met boeien en vlotten gemarkeerde deel van het meer, waaraan de school gevestigd was, voor de duur van de sportbeoefening gereserveerd waren voor die sportbeoefening.
De Hoge Raad heeft het door de minister van Financiƫn ingestelde beroep in cassatie ongegrond verklaard. Het oordeel van Hof Leeuwarden geeft volgens de Hoge Raad geen blijk van een onjuiste rechtsopvatting.