Kamervragen aftrek dieetkosten

In de Tweede Kamer zijn vragen gesteld over wijzigingen in de mogelijkheid om dieetkosten als buitengewone uitgaven in aftrek te brengen. In antwoord hierop heeft de staatssecretaris van Financiën meegedeeld dat de dieetkostentabel niet alleen is aangepast aan de prijsontwikkeling van voedingsproducten, maar ook inhoudelijk is gewijzigd. Uitgangspunt is dat de meerkosten van een dieet worden bepaald door vergelijking met de kosten van een gezonde voeding als referentie.

Deze meerkosten zijn aftrekbaar. Door de nieuwe methode van vaststelling van de meerkosten kan het zijn dat bepaalde diëten geen meerkosten meebrengen. Deze diëten komen niet meer voor in de dieetkostentabel. Deze tabel bevat een limitatieve opsomming van de diëten die op basis van de nieuwe systematiek leiden tot meerkosten en recht geven op aftrek van dieetkosten. Voor de aftrek van dieetkosten geldt niet langer een afzonderlijke drempel van € 113, maar alleen de algemene drempel voor de uitgaven voor specifieke zorgkosten.

<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">In de Tweede Kamer zijn vragen gesteld over wijzigingen in de mogelijkheid om dieetkosten als buitengewone uitgaven in aftrek te brengen. In antwoord hierop heeft de staatssecretaris van Financiën meegedeeld dat de dieetkostentabel niet alleen is aangepast aan de prijsontwikkeling van voedingsproducten, maar ook inhoudelijk is gewijzigd. Uitgangspunt is dat de meerkosten van een dieet worden bepaald door vergelijking met de kosten van een gezonde voeding als referentie. </P>
<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Deze meerkosten zijn aftrekbaar. Door de nieuwe methode van vaststelling van de meerkosten kan het zijn dat bepaalde diëten geen meerkosten meebrengen. Deze diëten komen niet meer voor in de dieetkostentabel. Deze tabel bevat een limitatieve opsomming van de diëten die op basis van de nieuwe systematiek leiden tot meerkosten en recht geven op aftrek van dieetkosten. Voor de aftrek van dieetkosten geldt niet langer een afzonderlijke drempel van € 113, maar alleen de algemene drempel voor de uitgaven voor specifieke zorgkosten.<SPAN class=DefaultChar><SPAN style="COLOR: windowtext; ignore-font: 'Times New Roman'"><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p></SPAN></SPAN></P>
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u