Belastingplan 2009 voor verenigingen en stichtingen

Onderstaand volgt een overzicht van de maatregelen uit het Belastingplan 2009 voor verenigingen en stichtingen. VENNOOTSCHAPSBELASTING Er komt een vrijstelling voor de vermogensoverheveling bij woningcorporaties De aanpak van zogenaamde probleemwijken kost geld, dat gedeeltelijk wordt opgebracht door een onderlinge bijdrageheffing van woningcorporaties. De bijdrageheffingen en daar tegenover staande subsidiƫringen leiden tot een herverdeling van geld binnen de sector. Voor de vennootschapsbelasting is de subsidie niet belast en de bijdrageheffing niet aftrekbaar. SUCCESSIEWET Sportverenigingen vallen niet onder het regime voor algemeen nut beogende instellingen, omdat ze zijn opgezet om de particuliere belangen van de leden te dienen. Het kabinet erkent het belang van sportverenigingen voor de volksgezondheid. Daarom wordt een vrijstelling voor het recht van successie, het recht van overgang en het recht van schenking in de wet opgenomen voor verkrijgingen door sportorganisaties. Sportorganisaties en sportverenigingen hoeven geen belasting meer te betalen wanneer de schenking of het legaat meer bedraagt dan de algemene successie- of schenkingsvrijstelling. Voorwaarde voor de vrijstelling is aansluiting bij een landelijke sportorganisatie.
Onderstaand volgt een overzicht van de maatregelen uit het Belastingplan 2009 voor verenigingen en stichtingen.
VENNOOTSCHAPSBELASTING
Er komt een vrijstelling voor de vermogensoverheveling bij woningcorporaties De aanpak van zogenaamde probleemwijken kost geld, dat gedeeltelijk wordt opgebracht door een onderlinge bijdrageheffing van
woningcorporaties. De bijdrageheffingen en daar tegenover staande subsidiƫringen leiden tot een herverdeling van geld binnen de sector. Voor de vennootschapsbelasting is de subsidie niet belast en de bijdrageheffing niet aftrekbaar.
SUCCESSIEWET
Sportverenigingen vallen niet onder het regime voor algemeen nut beogende instellingen, omdat ze zijn opgezet om de particuliere belangen van de leden te dienen. Het kabinet erkent het belang van sportverenigingen voor de volksgezondheid. Daarom wordt een vrijstelling voor het recht van successie, het recht van overgang en het recht van schenking in de wet opgenomen voor verkrijgingen door sportorganisaties. Sportorganisaties en sportverenigingen hoeven geen belasting meer te betalen wanneer de schenking of het legaat meer bedraagt dan de algemene successie- of schenkingsvrijstelling. Voorwaarde voor de vrijstelling is aansluiting bij een landelijke sportorganisatie.
Vestiging Wijk & Aalburg
Kortestraat 20
4261 AA Wijk en Aalburg

Vestiging Zaltbommel
Van Voordenpark 6c
5301 KP Zaltbommel

Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 07:00 - 17:30u